Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Piątek - Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.45.

Sobota - nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. a po nim zmianka różańcowa.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Msza św. godz. 11.30 rozpocznie się procesją z palmami. 
Również w przyszłą niedzielę, o godz. 19.00 z parafii MB Królowej Polski w Chełmku wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta i zakończy się w naszej parafii. Niech to nasze trwanie na rozważaniu męki Pańskiej, będzie również trwaniem przy osobie św. Jana Pawła II - który nawet w ciężkiej chorobie, trwał na rozważaniu Drogi Krzyżowej, gdy nie mógł już niej uczestniczyć - a dziś jego imię wystawiane jest na oplucie, wyszydzanie i wyśmianie przez jego rodaków.

Nasz parafialny zespół ,,Caritas" prowadzi kiermasz palm i ozdób świątecznych w celu pozyskania środków na pomoc najuboższym w naszej parafii.

Od dziś, rozpoczynamy szczególny czas spowiedzi, pozwalający nam w stanie łaski uświęcającej przeżywać największe święta chrześcijańskie. Spowiadać będziemy przed Mszami św. a jeśli będzie taka potrzeba to i w czasie Mszy św. oraz po jej zakończeniu. Ta forma spowiedzi będzie trwała do Wielkiej Środy, tak byśmy już od Wielkiego Czwartku, w stanie łaski uświęcającej, mogli świętować święte dni Triduum Paschalnego. Nie będzie organizowany żaden dzień, tak zwanej spowiedzi parafialnej. Dlatego, bardzo zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w tym czasie i tej formie, która sprawdziła się w ostatnich latach i była wystarczająca - nikt nie odszedł bez spowiedzi i nikt nie stał w długich kolejkach.

Odwiedziny chorych przed świętami będą w Wielką Środę od godz. 8.30

 

Copyright