Chrzest


Informacje dla Rodziców i Chrzestnych


 

 1. Chrzty odbywają się w II niedzielę miesiąca - godzina 10:00 oraz w III sobotę miesiąca – po Mszy świętej o godzinie 18:00.
 2. Dziecko może być ochrzczone tylko wówczas, gdy przynajmniej jedno z rodziców bierze odpowiedzialność za jego późniejsze religijne wychowanie. 
 3. Chrzest dziecka zgłaszają rodzice dziecka w Kancelarii Parafialnej przynajmniej tydzień przed w/w terminami, przedstawiając następujące dokumenty:
  • wyciąg aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • świadectwo zawarcia Sakramentu Małżeństwa przez rodziców dziecka,
  • rodzice żyjący w związkach niesakramentalnych zgłaszają chrzest dziecka wcześniej i obowiązuje ich procedura ustalona przez ordynariusza miejsca – biskupa.
 4. Rodzicami chrzestnymi mogą zostać tylko wierzący i praktykujący katolicy, którzy ukończyli 16 rok życia i przystąpili do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Chrzestni mieszkający poza naszą parafią, zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia ze swojej parafii, że spełniają wyżej określone warunki. Obowiązki chrzestnych nie mogą pełnić: niekatolicy, niewierzący, "wierzący, ale niepraktykujący", żyjący tylko w cywilnych związkach małżeńskich i tzw. "wolnych związkach" oraz publiczni, nałogowi grzesznicy i gorszyciele. 
 6. W dniu Chrztu Rodzice oraz Chrzestni powinni przystąpić do Komunii Świętej.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną.

Szczęść Boże.

Copyright