Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 24.03.2024 r.

Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm a na Mszy św. O godz. 11.30 procesja z palmami.
O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Dziś wieczorem o godz. 19.00 z naszej parafii wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta i zakończy się w parafii NMP Królowej Polski. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich mieszkańców Chełmka.

Przygotowując się do świąt Wielkanocnych korzystajmy z normalnej okazji do spowiedzi. Spowiadamy do Środy przed każdą Mszą św.

Wielki Wtorek - od godz. 8.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w uprzątnięciu pozostałych jeszcze liści z otoczenia kościoła.

Wielka Środa - odwiedziny chorych od godz. 8.30 - bardzo prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii.

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
O godz. 20.00 adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Od godziny 21.00 adoracja w ciszy i zakończenie modlitewnego czuwania o godz. 22.00.

Wielki Piątek - od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.
15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
18.00 Liturgia Męki Pańskiej a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego.
20.00 Gorzkie Żale.
Całonocna adoracja wg. tradycyjnych godzin czuwania poszczególnych części parafii. Plan całonocnej adoracji na stronie internetowej, w gablocie i na drzwiach kościoła.
W tym dniu obowiązuje post ścisły trzy posiłki: /jeden do syta i dwa lekkie/ oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota - przez cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie.
Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie w kościele od 9.00 do 13.00 co godzinę. Bardzo prosimy wszystkich o wejście do kościoła. Nie ustawiajmy się w głównym wejściu uniemożliwiając innym wejście do środka świątyni. Po poświęceniu pokarmów zostańmy na chwilę adoracji Pana Jezusa w grobie. Podczas poświęcenia pokarmów, nasz parafialny zespół ,,Caritas", będzie zbierał produkty żywnościowe, którymi pragniemy się podzielić z najuboższymi w naszej parafii.
O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego
18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej na którą przynosimy świece.

Procesja rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Po procesji Msza św. Pozostałe Msze św. tak jak w każdą niedzielę.