Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo różańcowe, w tym dniu jest także zakończenie nabożeństw fatimskich. W ciągu tygodnia o 17.30 w kościele jest nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci i młodzież.

2. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski , "Wstańcie , chodźmy", wspominając dzień wyboru kard. Karola Wojtyły, naszego biskupa na Stolicę Piotrową, w duchu wdzięczności za ten dar budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II, wspierając dzieło Nowego Tysiąclecia, kwesta przeznaczona na wsparcie utalentowanej młodzieży.

3. W piątek trzeci miesiąca o 15 –tej Godzina Miłosierdzia. W tym dniu na nabożeństwie i wieczornej mszy św. będziemy gościli nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z naszego rejonu. Jest to czas refleksji i budzenia świadomości o potrzebie pójścia z Naj. Sakramentem do domu starszych i chorych, transmisja Mszy św., jakże pożyteczna ale nie daje nam Pokarmu Eucharystycznego. Jest to okazja podziękowania za tą posługę i budzenia nowych "powołań" wśród świeckich do tej ważnej posługi.

4. W kalendarzu liturgicznym:
- w poniedziałek wspomnienie św.  Kaliksta I, papieża i męczennika,
- we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
- w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
- w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
- w piątek święto św. Łukasza, ewangelisty,
- w sobotę wspomnienie św. Jerzego Popiełuszki, męczennika.

5. Polecamy prasę katolicką, wiele ciekawych artykułów i bieżących spraw Kościoła, ukazanych rzetelnie. Do nabycia, zakrystia, także w ciągu tygodnia oraz u ministrantów.

Copyright